TřinecTROOPERS
10:6(2:4,3:2,5:0)
so 28. 9. 2024 17:00 @ SH Stars Třinec, Národní liga, 3. kolo

TROOPERS v nepřátelském prostředí prohráli, druhou porážku jim uštědřil Třinec

Národní liga nám o víkednu nabídla druhé kolo, v něm se brněnský tým TROOPERS utkal na půdě soupeře s Třincem. Zápas byl dlouho dobu vyrovnaný, TROOPERS ale neudrželi vedení o dvě branky a ve třetí třetině si domácí zajistili vítězství.

FBC Intevo Třinec - TROOPERS 10:6

branky: 4. Tomáš Janovský, 14. Jan Mieszek, 21. Jan Mieszek, 26. Ondřej Bajtek, 38. Jan Janáč, 41. Šimon Kuczera, 45. Tomáš Janovský, 47. Patrik Kaláb, 55. Filip Turoň, 58. Jakub Molin - 9. Vojtěch Horák, 16. Petr Voltner, 17. Vojtěch Horák, 17. Matyáš Zouhar, 23. Tadeáš Jelínek, 24. Jan Černovický; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 151; zásahy brankářů: Jan Gawryš Piško 11, Martin Kreis 17 - Tomáš Ursacher 33; po třetinách: 2:4, 3:2, 5:0

Brankovou přestřelku začali domácí ve čtvrté minutě zápasu, střelou bez přípravy se prosadil Tomáš Jankovský. TROOPERS na odpověď čekali pět minut, když Horák nejdříve trefil brankáře, následnou dorážku už rozvlnil síť. Na vedení si ale TROOPEŘI museli počkat, protože domácí opět odskočili na 2:1. Poté se však už radovali TROOPERS a to rovnou třikrát. Nejdříve se z přečíslení prosadil Voltner, následně sice neproměnil trestné střílení Tadeáš Jelínek, ale o minutu později poslal svůj tým do vedení Horák a hned následující střídání se prosadil Zouhar. TROOPERS tak po první třetině vedli 4:2.

Úvody třetin nejsou silnou stránkou TROOPERS, stejně jako se Zlínem, tak i v tomto zápase obdrželi branku v úvodu každé třetiny, v té druhé na to domácí potřebovali pouze pět sekund. Brněnský celek se ale nezalekl a nasázel do branky Třince další dva góly, Jelínek přehodil brankáře Píška a Černovický ho svým gólem poslal na lavičku. Bohužel nový brankář domácích si s sebou do branky vzal neprůstřelnou auru a udržel čisté konto. Naopak Třinec několik branek přidal. Po druhé třetině však stále vedli hosté 5:6.

Srovnání přišlo v deváté sekundě třetí třetiny, když si Mieszek vyměnil míček s Kuczerou a druhý zmíněný se prosadil. Jankovský poslal domácí do vedení ve 45. minutě. Ve 47. minutě se Třinec dostal do brankového trháku, osmý gól vstřelil Kaláb. Domácí nepolevili, a ještě dvakrát skórovali. TROOPERS už střelecký prach došel, a nedokázali s Třincem v poslední třetině držet krok, i proto prohráli 6:10.