TROOPERSFBC Přerov
3:4 po nájezdech(0:1,2:1,1:1)
ne 6. 10. 2024 18:00 @ SH Blučina, Národní liga, 4. kolo

TROOPERS stále čekají na první výhru, s Přerovem získali pouze bod

První výhra ve východní skupině Národní ligy zatím na brněnskou stranu nepadla. Troopers si však prošli těžkým losem. Z utkání proti Přerovu urvali alespoň bod.

branky: 26. Lukáš Michálek, 29. Lukáš Michálek, 49. Šimon Koutný - 14. Adam Pospíšilík, 32. Maxim Šefčík, 52. Maxim Šefčík, N Maxim Šefčík; rozhodčí: Michal Havelka - Štěpán Vyskočil; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 67; zásahy brankářů: Tomáš Ursacher 31 - Zdeněk Raška 28; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:1, 0:0

Jak střelecky, tak herně vyrovnanou první třetinu mohli pozorovat diváci na Blučině. TROOPERS začali aktivněji a dostávali se do šancí, jenže brankář Přerova si se všemi pokusy poradil. Ve 14. minutě využil zmatku před brankou Pospíšilík a otevřel tím brankový účet.

Ve druhé části se konečně probudili střelci domácích. Po pěti minutách byl vyloučen přerovský Zavadil, a tak si mohli TROOPERS vyzkoušet hru v přesile. A vyšlo to náramně, Kramář našel Michálka a ten se nemýlil. Přerov byl blízko druhé brance, ale Ursacher i s pomocí boha svatého míček udržel před brankovou čárou. Ve 29. minutě přidal Michálek druhou branku v zápase a poslal svůj tým do vedení. To však domácím nevydrželo dlouho, ve 32 minutě byli hosté faulováni a rozhodčí nařídil trestné střílení, které proměnil Šefčík.

Trestné střílení Ondřeje Trváníčka

Poslední třetina byla více opatrná, oběma týmům docházela situace. TROOPERS se dostali opět do vedení. Blažek přesně našel Koutného a ten našel mezeru v bloku soupeře. Honza Černovický byl v 51. minutě vyloučen za hrubost a svého činu musel náležitě litovat, když Šefčík v přesilové hře srovnal stav zápasu.

V prodloužení se diváci rozzuzlení nedočkali, a tak následovaly nájezdy. Trestná střílení došla až do sedmé série, ve které ztroskotal Marek Jedlička a rozhodující branku si připsal Maxim Šefčík.