AsperTROOPERS
8:6(1:1,3:2,4:3)
so 12. 10. 2024 19:00 @ SH Gymnázium Šumperk, Národní liga, 5. kolo

Muži A byli blízko bodům, ale nezvládli závěr, v Šumperku prohráli 6:8

Brankové hody nabídl zápas mezi Šumperkem a TROOPERS. Jednobrankové vedení se dvě třetiny střídalo ze strany na stranu. V závěru zápasu však domácí poprvé odskočili o dvě branky a Muži A už nestihli dotáhnout.

Asper Šumperk - TROOPERS 8:6
branky: 20. Jiří Trávníček, 22. Jan Kašpar, 29. Matěj Ivo Pírek, 33. Jan Mannl, 53. Matěj Ivo Pírek, 54. Jan Mannl, 58. Daniel Venouš, 60. Matěj Ivo Pírek - 13. Tadeáš Jelínek, 29. Zdenek Jirásek, 36. Marek Jedlička, 44. Marek Jedlička, 52. Petr Voltner, 58. Vojtěch Potáček; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Pavel Vích; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Antonín Byvan 19 - Filip Dvořák 21; po třetinách: 1:1, 3:2, 4:3

Brankově bohatý zápas nabídl až podprůměrnou první třetinu, ve které ale byli TROOPERS aktivnější, bohužel nedokázali herní převahu přetavit v branku. Nakonec ti ale byl právě brněnský tým, který se dostal do vedení. Tadeáš Jelínek se nerozpakoval nad zapískanou výhodou a pokračoval v pohybu a přesnou střelou překonal domácího brankáře. Už se TROOPEŘI viděli v šatnách, čehož využil Jiří Trávníček a 50 sekund před koncem třetiny vyrovnal.

Druhá dvacetiminutovka už byla brankově bohatší. Do vedení se dostali domácí, nejdříve se do šibenice trefil Kašpar, následně navýšil domácí vedení po individuální akci Pírek. Na třetí branku Šumperku dokázal pohotově po osmi sekundách odpovědět Zdenek Jirásek. Domácí však nezaváhali se svůj dvoubrankový náskok si vzali zpět velmi brzy, Jarmar milimetrově našel Mannla a ten počtvrté prostřelili Dvořáka. Výměna názorů přišla o tři minuty později, ke slovu se dostal Jedlička a snížil na 3:4.

Po dlouhých 22 minutách se TROOPERS dočkali vyrovnání, Podruhé za sebou se prosadil Marek Jedlička, tým následně zvládl oslabení a co víc, dokázal se dostat do vedení, prosadil se Petr Voltner. Vedení však na straně hostí nevydrželo dlouho. Šumperk navíc nasedl na vlnu tří branek a odskočil opět o dvě branky. TROOPERS sice v šesti dokázali snížit, ale už nenašli recept na vyrovnání. Šumperk dokázal devět sekund před koncem zápas ukončit utkání svojí osmou brankou.